Etusivu Toggle Menu
Home

Opintoneuvonta

Helsingin aikuisopisto > Kurssiverkkokauppa > Opintoneuvonta

Opintoneuvonnasta saat apua kurssivalinnoissa ja opintoihin liittyvissä kysymyksissä. Tutustu alla näkyviin vastuuhenkilöihin ja ota yhteyttä. Voit kysyä myös kursseihin liittyvistä yleisistä asioista myös toimistolta puhelimitse 09 41 500 300, sähköpostitse toimisto@helao.fi tai paikan päällä.


Kollaasikuva opintoneuvojista

Liikunta, tanssi ja hyvinvointi

Hyvinvointi ja terveys • Kauneus ja muoti • LiikuntaTanssi

Pirkko Ahjo, 050 345 3297, pirkko.ahjo@helao.fi

Tanssi

Katja Joutsijoki, 050 411 0112, katja.joutsijoki@helao.fi

LiikuntaTanssi

Johanna Torasvirta, 045 859 1186, johanna.torasvirta@helao.fi

 

Kielet

Arabia • Englanti • Espanja Hollanti • Italia • Japani • Kiina • Korea • Kurdi • Latina • Persia • Portugali • Puola • Ranska • Ruotsi • Saksa • Viro • Venäjä

Niina Kerppola, 09 41 500 327, niina.kerppola@helao.fi

Opintoneuvonta ti ja to klo 10-11

 

Finnish Courses

Sirpa Rönkkö, 09 41 500 332, sirpa.ronkko@helao.fi
Nuppu Tuononen, 09 41 500 318, nuppu.tuononen@helao.fi

 

Taiteet, musiikki ja ilmaisu

Kuvalliset taiteet ja taidot • Kädentaidot

Juha Okko, 09 41 500 334, juha.okko@helao.fi

Musiikki

Minna Hämäläinen, 050 511 9070, minna.hamalainen@helao.fi

Teatteri, ilmaisu ja kirjoittaminen

Katja Joutsijoki, 050 411 0112, katja.joutsijoki@helao.fi

 

Ihminen, yhteiskunta ja luonto

Elämäntaito ja ihmissuhteet

Pirkko Ahjo, 050 345 3297, pirkko.ahjo@helao.fi

Luonto, ympäristö ja veneily • Historia ja kulttuuri

Juha Okko, 09 41 500 334, juha.okko@helao.fi

 

Digi- ja työelämätaidot

Tietotekniikka • Työelämä ja yrittäjyys

Juha Okko, 09 41 500 334, juha.okko@helao.fi

 

Avoimen yliopiston opinnot

Anne Hirvonen, 050 590 7184, anne.hirvonen@helao.fi